Marzec 2018 – warsztaty i pokazy

Co roku, na kilka tygodni przed Wielkanocą wzrasta zainteresowanie pokazami i warsztatami wykonywania kwiatów z bibuły. Zapytania padają najczęściej o świąteczne dekoracje, palmy wielkanocne i ozdobne jajka. Marzec to, poza grudniem, najbardziej pracowity miesiąc w roku.

Otwarte warsztaty i pokazy dla wszystkich

18 marca 2018, KAZIUKI

Kaziuki w zielonogórskim skansenie na dobre wpisały się do naszego kalendarza. To jedna z naszych głównych imprez, na którą zabieramy tony wiosennych kwiatów, bazie, ozdobne wstążki i jajka. Kto zawita do naszej chaty, będzie mógł sobie wybrać kilka-kilkanaście kwiatków* i złożyć własną palmę na miejscu pod czujnym okiem artystki. 😉 Możliwość zakupu gotowych palm wielkanocnych, jak i pojedynczych kwiatów do zabrania ze sobą. Zapraszamy!

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze (Ochla)
18 marca, 11.00-16.00
Więcej informacji na stronie organizatora
* kwiaty sprzedawane w sztukach

24 marca 2018, KRASZANKOWA WARSZTATOWNIA

Jak co roku Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza przede wszystkim dzieci na zielonogórski deptak, gdzie podczas dwóch dni (24-25 marca, 2018) w postanowionym na tę okazję namiocie odbędą się wielkanocne warsztaty. 24 marca od godziny 12.00 do 17.00 będzie można wykonać palmę, uszyć zajączka, ozdobić ciastka oraz zrobić ozdoby z wikliny i papieru (to między innymi Moje Kwiaty z Bibuły).
Z naszej strony zapewnimy materiały i narzędzia oraz fachową pomoc przy robieniu kwiatów. Stawiamy na samodzielność, ale na pewno żadne dziecko nie wyjdzie bez kwiatka. Zapraszamy!

Deptak w Zielonej Górze (Stary Rynek)
24 marca, 12.00-17.00
Więcej informacji na stronie organizatora
Wstęp i udział bezpłatny

Zaprosili nas

Poniższe warsztaty lub pokazy mają charakter zamkniętych lub półotwartych. Organizowane są przez konkretne instytucje, stowarzyszenia, koła dla swoich członków lub określonej grupy odbiorców. Podajemy je również, bo być może należycie do niektórych z nich. 😉

20 marca 2018, warsztaty i pokazy w Nowym Kisielinie
21 marca 2018, w Zielonogórskim Ośrodku Kultury Panie z Babiego Lata pod bacznym okiem Pani Mari Czupryny, będą przygotowywały kwiaty, które ozdobią palmę wielkanocną. Palma stanie na zielonogórskim deptaku 24 marca.
26 marca 2018, Wielkanocne Spotkania Plastyczne, które organizowane są dla uczestników zajęć plastycznych ze szkół, które współpracują z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Jest to spotkanie, podczas którego dzieci i młodzież pod okiem instruktorów i rękodzielników wykonają ozdoby wielkanocne między innymi kwiaty z bibuły, słomiane ozdoby.

Komentarz / Zapytanie

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.