Jak samodzielnie przygotować palmę wielkanocną?

Samodzielne wykonanie kwiatów z bibuły i palmy wielkanocnej nie jest trudne, a na pewno dostarczy wiele satysfakcji. Możemy zająć się tym z dziećmi, zlecając im wykonanie prostych elementów lub mocowanie kwiatów. Poniżej przedstawiamy instruktaże do wykonania trzech rodzajów prostych kwiatów i samej palmy. Filmy były nagrywane w różnym czasie, staraliśmy się odnowić dawną serię, co nam się udało z trzema kwiatami, natomiast samo składanie palmy nagraliśmy na szybko w marcu 2018 roku.
Oczywiście, kwiaty można wykonać w różnych kolorach i wielkościach, w zależności od potrzeb. Tutaj przedstawiamy standardową, „domową” palmę o wysokości ok. 40 cm.

3 proste kwiaty do palmy

Kwiat I

Do tego kwiatu mamy również foto-instruktaż krok po kroku.

Kwiat II

Kwiat III

Składanie palmy

Jeśli mimo wszystko, zadanie Cię jeszcze nieco przerasta, możesz je sobie szybko uprościć. Spróbuj wykonać 1-2 kwiaty, elementy dekoracyjne według swojego pomysłu, a resztę kwiatów zamów u nas. Zobaczysz, że nie kryje się za tym nic trudnego, i kto wie, może za rok będziesz już składać palmy dla swojej rodziny i znajomych. Zamówienia przyjmujemy do 11 marca 2018 roku lub wyczerpania asortymentu.

 Więcej pomysłów?

Do palmy możesz dodać wiosenne krokusy. Wykonuje się je bardzo szybko.

Dokładny foto-instruktaż krokusa z krepy, krok po kroku.

Potrzebna inspiracja?

Co roku wykonujemy setki kwiatów i kilkadziesiąt palm. Zajrzyj do naszej wielkanocnej galerii i korzystaj ze wzorów, kolorystyki i układów. Życzymy, by wykonywanie palm było dla Ciebie miło spędzonym czasem. Przesyłamy też dużo cierpliwości (przyda się), słońca i uśmiechu.

Palma gotowa? Pokaż ją innym! Oznacz swoje zdjęcia na FB / Instagramie hashtagiem #mkzbchwalesie. W tygodniu przed świętami wyłonimy te najciekawsze i wyślemy małe, kwietne upominki do najbardziej kreatywnych twórców.

2 Komentarze
  1. Jadwiga

    Czy mozna kupic taka palmę

    1. Marysia

      Dzień dobry, oczywiście że można i zapraszamy serdecznie ze zgłoszeniem w przyszłym roku przynajmniej na dwa tygodnie przed Niedzielą Palmową (jeśli na przykład palmę trzeba jeszcze wysłać). Później zajmują już nas liczne warsztaty i nie zawsze mamy możliwość sprawdzania komentarzy na bieżąco. W pilnych sprawach można się skontaktować telefonicznie.

Komentarz / Zapytanie

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.